Niedziela I Adwentu Rok B

1.Witam gości i wspólnotę parafialną; przeżywamy I Niedziela Adwentu; także I niedzielę miesiąca, Zmiana Tajemnic Żywego Różańca według naszej tradycji; poświęcenie Opłatków na Stoły Wigilijne; zbiórka do puszek jako pomoc Kościołowi na wschodzie, wspieramy parafię Chrystusa Króla w Kijowie;

2. W tygodniu: 

Roraty – od wtorku do piątku w Siedliskach o godz. 18.00;
w Miłkowicach Msze Św. od środy do piątku o godz. 8.00;

-w I czwartek miesiąca – Św. Ambrożego, bp i dr Kościoła; 

-w piątek – W piątek, 8 grudnia, o godz. 18:00, Uroczysta Suma Odpustowa ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Miłkowicach; naszej modlitwie przewodniczyć będzie Ks. Waldemar Pawelec Pallotyn z Kijowskiej Parafii Chrystusa Króla; 

Każdego roku, 8 grudnia, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP od godz. 12:00 do 13:00 przypada „Godzina łaski dla świata”. Jest to czas, gdy na świat Bóg wylewa fale łask. W tej godzinie nawrócić się może nawet najbardziej zatwardziały grzesznik.

W przyszłą niedzielę w Kościele w Polsce obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie

3. Różne:

Na stolikach przy wyjściu do zabrania są „zaproszenia Kapłana na kolędę”, po wypełnieniu możemy je wrzucać, do przygotowanej urny przez cały adwent; są też świece Caritas (mała 10 duża 20 zł) jako wsparcie najuboższych;

Zapraszam również do udziału w świątecznej zbiórce pieluch dla dzieci z Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego, prowadzonego przez siostry ze Zgromadzenia Sióstr Świętego Józefa w Wierzbicach, zbiórkę prowadzimy do III Niedzieli Adwentu, tj. 17.XII.br.;

4. Podziękowania:

Dziękując sprzątającym, w tym tygodniu w Siedliskach: 

Szczykutowicz, Łabuz, Barełkowscy

Parafia pw.
Niepokalanego Poczęcia NMP w Miłkowicach
ul. Słoneczna 2
59-222 Miłkowice

Tel. 76 88 71 426

parafia-milkowice@tlen.pl

MSZE ŚWIĘTE

Niedziela

8.00
9.30
11.00
12.30
Siedliska
Miłkowice
Miłkowice
Studnica

Dni powszednie

Miłkowice: 
godz. 18.00
 
 

wtorek - sobota 

Siedliska: 
godz. 16.30

piątek X - IV

godz. 19.00

piątek: V - IX 

w każdy I piątek: VII - VIII